Dlaczego warto zamontować moskitiery?

Jeśli szukasz skutecznej ochrony przed niechcianymi owadami w środku swojego domu, mieszkania lub biura, moskitiery przeciw owadom są doskonałym rozwiązaniem. Wiele osób kupuje te siatki przeciw owadom zarówno na drzwi, jak i na okna.

DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ MOSKITIERY?

Moskitiery to prosty sposób na ochronę domu przed muchami, komarami i innymi insektami. Niektórym osobom mogą one kojarzyć się z grubymi siatkami, które zasłaniają widok z okna i są kłopotliwe w zakładaniu. Na szczęście technologia poszła do przodu i dziś takie problemy już nie istnieją. Nowoczesne moskitiery wykonane są z włókna szklanego, które jest nie tylko lekkie, ale i bardzo delikatne. Dla dodatkowej ochrony drobna siatka pokryta jest warstwą PCV – polimeru znanego z wyjątkowej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ten sam materiał wykorzystywany jest m.in. do produkcji okien i drzwi, rur, urządzeń medycznych.

Moskitiery zapewniają skuteczną ochronę przed niechcianymi owadami, które mogą się rozmnażać w domu. Moskitiery ograniczają również ilość pyłków, które dostają się do pomieszczenia z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie.

Dobrej jakości moskitiery to także oszczędność pieniędzy. Spray’e odstraszające owady są drogie. Niestety nie są one zbyt skuteczne i często trzeba je wymieniać na nowe. Jednak dobrej jakości moskitiery to udana inwestycja na wiele lat.

Szukając odpowiedniej siatki przeciw owadom, nie trzeba się martwić o lokalizację czy wymiary okna. Większość z nich jest wykonywana na zamówienie, aby zapewnić najlepsze dopasowanie i najlepszą jakość. Mogą chronić okna każdej wielkości, drzwi balkonowe (również podwójne), a nawet okna dachowe.

DO CZEGO SŁUŻĄ MOSKITIERY?

Jak wszyscy wiemy, moskitiery służą do zabezpieczania pomieszczeń, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, przed dostaniem się do nich jakichkolwiek owadów czy gryzoni. Warto jednak wspomnieć, że nie tylko służą one temu celowi, ale ich obecność może również chronić wnętrze przed zanieczyszczeniami i niesionymi przez wiatr śmieciami z zewnątrz, które również osadzają się na szybach. Swoją drogą, sprawdzone sposoby na wyczyszczenie szyb opisane się tutaj.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ MOSKITIERĘ?

Kupując moskitiery, należy zastanowić się nad rodzajem posiadanych okien i drzwi. Biorąc pod uwagę drzwi, można wybrać magnetyczną siatkę przeciw owadom, która w pewnym sensie będzie dodatkowymi drzwiami otwieranymi na zewnątrz.

Ponieważ siatki przeciw owadom nie są bardzo drogim elementem wyposażenia domu, warto wybrać dobry produkt płacąc nieco więcej, a nie trzymać się najtańszej opcji.